A talajjavítás a talaj termőképességének növelését, visszaállítását jelenti. A gyümölcsösben, a veteményesben vagy a szántóföldön is eredményes tud lenni.
Egy darab föld nem ér sokat, ha nem képes dúsan zöldellő levelű fákat, kicsattanóan piros paradicsomokat vagy óriási méretű dinnyéket kitermelni. Nem minden talaj egyforma, a tulajdonságaik alapján különböző kategóriába lehet sorolni őket.
A talajjavítás a talajhiba megszüntetését jelenti
A kedvezőtlen tulajdonságokkal rendelkező talaj olyan hibákkal is jellemezhető, amik alacsony termőképességre vezethetők vissza. A talajhiba megszüntethető, illetve javítható. Az egyik módja a fizikai javítás, a másik a kémiai javítás, de beszélhetünk biológiai talajjavításról is.
A kémiai javítás területére tartozik a meszezés is. A meszezést jellemzően a savanyú talajoknál szokás alkalmazni. A mészkőpor földbe juttatásának megvan a maga technológiája.
A talajt megfelelően elő kell készíteni, ami azt jelenti, hogy vetéshez tervezett talajmunkát kell rajta elvégezni. Ezt követően a mészkeveréket kell a földbe juttatni, ügyelve arra, hogy a teljes területre ugyanolyan sűrűn jusson belőle. A kiszórás önmagában még nem elég, a meszet bele is kell forgatni a talajba, csak ezután tudja kifejteni a jótékony hatását.
A talajjavítás eredményei
Javul a talaj szerkezete, a tápanyagfelvevő képessége. A mész kiszórását követően a meszezés pozitív hatásait hosszú távon lehet tapasztalni, akár tíz évig is képes megszüntetni a talajhibákat. Ebből következik, hogy egy idő után meszezést kell ismételni. A gyakoriságot befolyásolja a talaj kihasználtsága, de az időjárás is.
A megfelelő mészkeverék alkalmazásával a leromlott termőképességű föld ismét meg tud újulni és bőségesebb termést hozni. Az általunk kínált keveréket a benne található szerves maradványok teszik kiemelkedően hatékonnyá. A talajjavításban elsőosztályú mészkő őrleményünk az Ön kertjébe, földjébe is új életet tud lehelni. Próbálja ki és tapasztalja meg Ön is, hogy ez valóban egyszerűen elérhető!