A talajjavítás az egyik első lépés a termésben gazdag kertművelés felé. Ha a föld termőképtelen vagy nem kielégítőek az adottságai, nem lesz eredményes a művelése.
A talajjavítás módszerei
A talaj termőképessége és összetétele nem egységes, több tényezőtől is függ, például a földrajzi helyzettől. Mielőtt bármit is elültetne, meg kell ismernie a földet, amibe a magok kerülnek és elő kell készítenie a talajt.
A talajjavításra a hazai, savanyú talajok esetében gyakran van szükség. Milyen módszerekkel lehet előnyösebb tulajdonságokkal rendelkező termőföldet kialakítani? A talajjavítás történhet fizikai, kémiai és biológiai módszerekkel.
A kémiai módszerek közé tartozik az ásványi anyagok használata, mint amilyen a mész is. Az ásványi anyagok talajjavító hatása elismert, sok helyen alkalmazzák magában vagy más módszerekkel kiegészítve.
Az ásványi anyag használatának előnyei:
- természetes anyag, nincsen káros hatása a környezetre, sem pedig a termesztett növényekre
- a növények szebbek, a gyümölcsök, zöldségek ízesebbek lesznek
- nincsen kockázata a túladagolásnak
- nem égeti ki a füvet, növényeket
- nagy mennyiségben tartalmaz tápanyagot, ami a növényeknek felvehető formában elérhető
- többször is alkalmazható, növeli és meg is tartja a talaj termelékenységét
- szinte bárhol fel lehet használni
- a talajjavítás céljait maradéktalanul megvalósítja
- könnyen kezelhető, egyszerűen el lehet végezni a földbe juttatását
A természetes anyagok használatával teljesen környezetbarát talajjavítást tud végezni és a kertje, földje számára megadni, amire szüksége van a viruló terméshez. Szeretnénk segíteni abban, hogy a következő betakarítást sikeresebben zárja, a kertje dúsabb és zöldebb legyen rövid időn belül.
Ismerje meg a zebegényi mészkövet és tapasztalja meg annak látványos, talajjavító hatásait! Az egyik legjobb, ásványi eredetű talajjavító anyagok között számon tartott termékünket akár most azonnal meg tudja rendelni. Érdeklődjön a kollégánknál, lépjen kapcsolatba velünk a honlapunkon szereplő elérhetőségek egyikén!